Duchovní cvičení aneb "tréninkový kemp" pro správné rozhodování

Pokud hledáš životní cestu již delší dobu, táhne tě to k řeholnímu životu, ale pořád nemáš tu správnou jistotu a chtěl by ses už konečně rozhodnout, přihlas se na exercicie. Můžeš si promluvit s některým jezuitou, aby ti poradil, které exercicie by byly pro tebe nejlepší, případně co dělat dál.

Duchovní doprovázení aneb tvůj "kouč" pro důležité věci v životě.

Duchovní doprovázení znamená osobní schůzky s duchovním doprovázejícím. V důvěrném rozhovoru se můžeš podělit o své zkušenosti v hledání cesty od posledního setkání. Doprovázející ti poskytne zpětnou vazbu a poradí ti, jak se dál rozvíjet. Tímto způsobem se člověk učí větší svobodě a správnému rozhodování

Život v komunitě

Zkusil jsi již naše víkendové akce? Líbily se ti, ale zdá se ti, že víkend je málo, a chtěl by sis to zkusit na delší čas? Pokud vážně uvažuješ o povolání a chceš si zkusit život "u jezuitů", napiš některému z nich a domluv se na konkrétních podmínkách delšího pobytu v jedné z jezuitských komunit.

Víkendovky

Pokud uvažuješ o své životní cestě a přemýšlíš o tom, jak dál, nabízíme ti víkendovou akci Jezuitou dnes. Naučíš se něco z ignaciánské spirituality, dozvíš se více o řádu a komunitním životě, ale také se seznámíš s dalšími muži, kteří uvažují podobně jako ty. Bude to pro tebe příležitost setkat se s jezuity a třeba si i vyzkoušet, k čemu je duchovní doprovázení. Přihlásit se můžeš u některého z jezuitů.

Magis

Chceš-li poznat další mladé lidi a zahraniční studenty, kteří se zajímají o jezuitskou spiritualitu, můžeš se zúčastnit programu Magis. V roce 2017 se Magis uskutečnil pod záštitou českých jezuitů. Pokud se chceš dozvědět více, navštiv stránky projektu.

Dobrovolníci

Chtěl by ses podílet na nějaké jezuitské činnosti? Chceš pomáhat druhým a dělat svět lepším? Můžeš se zapojit do života Vysokoškolského katolického hnutí v Praze, v Brně nebo v Olomouci. Existuje ale také řada dalších možností, jak se jako dobrovolník zapojit - například jako člen misijní výpravy do zemí třetího světa nebo v rámci ekologického či sociálního projektu. V případě zájmu se ozvi P. Janu Regnerovi SJ.

Nadcházející události


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/142802/virtual/www/components/com_dpcalendar/models/calendar.php on line 53
Nenalezeny žádné události